Współczesna pielgrzymka do Rudy – poradnik i mapa dojazdu

Udostępniam gotowy do wydrukowania plan pielgrzymki, bardzo dogodny, drukujemy go na dwóch stronach A4 i możemy włożyć do przezroczystej koszulki na kartki. W ten sposób łatwo i bezbłędnie trafimy zarówno na grób wizjonera Ślipka, jak i do miejsca Objawień. Najlepiej go pobrać i wydrukować, unikniemy wtedy wielu kłopotów z dotarciem na wskazane miejsca:

Bardzo polecam pobrać powyższy plik do swobodnego wydruku, ale jednak kopiuję także jego zawartość poniżej:

Dwa są miejsca szczególnie związane z Objawieniami w Rudzie. Pierwsze, to oczywiście samo miejsce objawień, a drugie, to grób Stanisława Ślipka, który znajduje się na cmentarzu w Męce k. Sieradza. Ponieważ prawie zawsze będziemy jechali od strony Sieradza, przeto pokazuję najpierw mapę ogólną a potem położenie cmentarza i grobu, a na końcu miejsce Objawień.

1. Grób wizjonera Stanisława Ślipka

Grób mieści się na cmentarzu w Męce. Cmentarz zaś położony jest bardzo blisko przystanku kolejowego Sieradz-Męka. Nie wchodzimy na cmentarz wejściem głównym, tylko bocznym, tym, które jest przy parkingu cmentarnym. Następnie po wejściu boczną furtką ( od strony koszy), kierujemy się od razu w lewą alejkę i idziemy w górę. Grób (nazwisko na górze grobu, to Gawron) znajduje się dosyć niedaleko.

2. Miejsce Objawień w Rudzie k. Sieradza

Jadąc na północ od cmentarza, po skręceniu w lewo tuż za mostem nad małą rzeczką (przy skręcie mamy tam tabliczkę Włyń 14km) – jak to widać na mapie – po około 2km trafimy do dużej wsi Ruda. Obecnie gospodarstwo Ślipków zamieszkuje Zbigniew Gawron, wnuczek brata Marianny, żony wizjonera Stanisława Ślipka. Miejsce jest gościnne dla pielgrzymów, ale pamiętajmy, że (poza wyjątkami) inni mieszkańcy Rudy, wliczając w to sąsiadów nigdy nie byli przychylni sprawie Objawień, nie warto więc nikogo bez potrzeby pytać o drogę.Dokładny adres gospodarstwa, gdzie żył wizjoner S. Ślipek jest taki:

Mapa dojazdu w postaci internetowej:
https://mapa.targeo.pl/,21,18.7611155,51.6365815?l=586f260c9aff65e7


Gdyby ktoś miał problem z tym adresem, to współczynniki nawigacyjne są takie:
51.63654, 18.76099

Loading